Adana - İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi - İşyeri Hekimliği - İşyeri Hemşireliği Eğitimi - İSG Kursu- YILDIZ TEKNİK AKADEMİ


Hakkımızda

ÇÖZÜM BİZİZ!

 

Türkiye’deki hızlı sanayileşme ve teknolojik gelişmelere bağlı olarak özellikle birbirinden farklı birçok iş yeri ve iş kollarında çalışan kişilerin sağlığı ve güvenliğiyle ilgili olarak birçok sorun ortaya çıkmıştır. Bu nedenle de iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili olarak iş yerlerinde birtakım önlemleri alarak güvenli çalışma ortamları oluşturmak büyük önem kazanmıştır.

Ülkemizdeki iş sağlığı ve iş güvenliği kültür ve bilincinin henüz istenilen seviyenin çok altında olması bu sektörden faydalanarak hayatını ikame ettirin; işveren, çalışan ve iş güvenliği hizmetleri veren kurum, kuruluş ve kişilere büyük sorumluluklar yüklemektedir.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Kapsamında; İşveren, çalışanların işle ilgili sağlık ve güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Bu çerçeve ışığında firma çalışanlarımızın, 26 yıllık saha deneyimine sahip olan İş Güvenliği Uzmanları ve 35 yıllık Ç.S.G.B görev yapmış Emekli İş Baş Müfettişlerinden oluşan “Yıldız Teknik OSGB San.Tic.Ltd.Şti.” Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yetkilendirilerek Adana ve Mersin çevre illerinde hizmet vermektedir.

Şirketimiz İş Sağlığı ve İş Güvenliğini ayrılmaz ve önemli bir ayağı olan Yıldız Teknik Akademi “İş Güvenliği Uzmanlarının yetiştirilmesi amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilendirilmiş Eğitim Kurumu ile de Adana’da hizmet vermektedir.
Bölgesinde; Yaklaşık 6 yıllık bir deneyime sahip olan şirketimiz “Yıldız Teknik Ortak Sağlık Güvenlik Birimi” olarak; deneyimli kadrosu ile İş Sağlığı ve Güvenliği danışmanlığı; çalışanların eğitimi; risk analizi; çalışma ortamındaki fiziksel ve kimyasal etmenlerin ölçümü; kaldırma makineleri ve basınçlı kapların test ve kontrolleri; acil durum planları; OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi; CE işaretlemesi; Kişisel koruyucu Donanımlar ile İş Güvenliği Uzmanları (A,B,C SERTİFİKALI) ve İşyeri Hekimleri ile Şimdi ADANA’DA hizmet vermektedir.

Biz Yıldız Teknik Ortak Sağlık Güvenlik Birimi olarak “İş Kazalarının %88’inin“Çalışanların Tehlikeli Hareketlerinden” kaynaklandığını biliyoruz. Bu konuda çözüm; ciddi, verimli ve çözüm odaklı eğitiler vermektir. Bu bağlamda “Yıldız Teknik OSGB” olarak vereceğimiz çözüm odaklı ve etkili eğitimlerle çalışanların “Davranış Değişikliğini” garanti ediyoruz..!

Kurucu, Ahmet Yıldız


Çalışma hayatında karşılaşılan hukuki sorunlar noktasında şirket avukatımız Av. Hüseyin Kutluhan Yıldız'dan destek ve bilgi alabilirsiniz. Tel: 0546 513 33 51