Adana - İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi - İşyeri Hekimliği - İşyeri Hemşireliği Eğitimi - İSG Kursu- YILDIZ TEKNİK AKADEMİ


İlk Yardım Eğitimi Eğitimi

İlkyardım eğitici eğitimi, ilkyardım yönetmeliğinde belirtildiği üzere bakanlıktan yetki alan kurumların düzenlediği ve eğitim programı sonucunda eğitimci sertifikası alan katılımcıların ilkyardım eğitmeni olmaya hak kazandıkları bir programdır.

İlkyardım eğitici eğitiminin önemi

Bu sertifika ile,

 • İlkyardım merkezlerinde İlk Yardım Eğitmenliği yapabilir,
 • İlk Yardım Eğitim Merkezi açabilir ve Mesul Müdür olabilir,
 • Sürücü Kurslarında İlk Yardım Eğitmeni olabilir(önlisans ve lisans mezunları için geçerlidir),
 • İçeriğini siz belirleyerek, tekniğine uygun, her türlü seminer, sunum gerçekleştirebilirsiniz.

Kimler İlkyardım eğitmeni olabilir?

Tıp Doktorları, Sağlık Memurları (Lise, Önlisans ve Lisans Mezunları, Diş Hekimleri, Eczacılar, Biyologlar, Diş Teknikerleri, Hemşireler (Lise, Önlisans, Lisans Mezunları), Veteriner Hekimler, Paramedikler, Psikolog, Fizikoterapist, Sağlık Mühendisi, Röntgen Teknisyenleri, Hayvan Sağlık Memuru, Acil Tıp Teknisyenleri (Lise, Önlisans, Lisans Mezunları), Odyolog, Sosyal Hizmet Uzmanı, Emekli Sağlık Çalışanları, Laborantlar, Ebeler, Klinik Psikolog, Fizyoterapist, Odyolog, Diyetisyen, Dil ve konuşma terapisti, Pedolog, Sağlık Fizikçisi, Anestezi teknisyeni/teknikeri, Fizyoterapi teknikeri, Perfüzyonist, Radyoterapi teknikeri, Eczane teknikeri, İş ve uğraşı teknikeri, İş ve uğraşı terapisti, Elektronörofizyoloji teknikeri, Tıbbi laboratuvar ve patoloji teknikeri, Tıbbi laboratuvar teknisyeni, Tıbbi görüntüleme teknisyeni/teknikeri, Ağız ve diş sağlığı teknikeri, Diş protez teknikeri, Tıbbi protez ve ortez teknisyeni/teknikeri, Ameliyathana teknikeri, Adli tıp teknikeri, Odyometri teknikeri, Diyaliz teknikeri

Eğitim Süresi

Sağlık Personelleri  5 gün temel İlk Yardım bilgileri eğitim programına katılıp, eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olmaları halinde 3 günlük İlk Yardım uygulamaları eğitim becerisi kurs programına katılırlar. Tıp doktorları ise sadece 3 günlük İlk Yardım uygulamaları Eğitim becerisi programına katılırlar. Bu eğitimler, eğitimci eğitimi veren yetkili merkezler tarafından verilebilmektedir. Eğitim süresi 8 gündür.

 • Tıp Doktorları için;
  • Eğitim Becerileri Eğitimi: 3 gün
  • Toplam Süre: 5 gün
 • Diğer Sağlık Personeli için;
  (Tıp doktorları da bu programa katılabilir.)
 • Standart İlkyardım Eğitimi: 5 gün [40 saat]
 • İlkyardım Eğitimci Eğitimi: 3 gün
 • Toplam Süre: 5+3 gün (8 iş günü)

İlkyardım Eğitici Eğitimi Hedefimiz

 • İlkyardım eğitici eğitimlerimiz Sağlık Bakanlığından onaylı alanında uzman İlk Yardım Eğitici Eğitmenleri tarafından gerçekleştirilmektedir.
 • İlkyardım Eğitici Eğitimi veren kurumlar arasında YILDIZ TEKNİK AKADEMİ / ASSA AKADEMİ İlkyardım Eğitim Merkezimiz ilgili sınavlarda yüksek bir başarı oranı göstermektedir.

İlkyardım eğitici eğitimi sonunda verilen belge

İlkyardım eğitici eğitiminin tamamına katılan ve sınavda başarılı olan katılımcılara İlk Yardım eğitmeni sertifikası düzenlenerek YILDIZ TEKNİK AKADEMİ / ASSA AKADEMİ tarafından verilir.

İlkyardım Eğitici Eğitimi Eğitim Yeri

Firmanıza ait eğitim salonu ya da yetkili YILDIZ TEKNİK AKADEMİ / ASSA AKADEMİ eğitim sınıflarında verilmektedir.

İlgili yönetmelik için tıklayınız.